Кросворди


Онлайн кросворд "Компютерні мережі"

Онлайн кросворд "Архітектура комп'ютера"



Майстер-клас Шишової Олени Олександрівни,
 вчителя інформатики
Складання інтерактивного кросворду
засобами програми EclipseCrossword
Ми повинні виховувати так, щоб дитина почувала себе шукачем і відкривачем знань. Тільки за цієї  умови одноманітна, напружена, стомлююча робота школяра забарвлюється радісним почуттям і може принести маленьким людям переживання творця.
В.О. Сухомлинський
         Задача сучасної освіти – підготувати підростаюче покоління до життя й професійної діяльності в новому, високорозвиненому інформаційному середовищі, ефективному використанню її можливостей. Перетворення сучасної цивілізації в інформаційне суспільство актуалізує, перш за все, проблему формування інформаційної компетентності особистості, яка стає визначальним чинником ефективності її трудової діяльності і повсякденного життя.
     Створювати інтерактивні кросворди можна не тільки на уроках інформатики, а й для інших навчальних предметів.
Викачуємо програму безкоштовно EclipseCrossword.
Завантажуємо необхідне програмне забезпечення. Програму, яка буде нам необхідна - качаємо  звідси.Після запуску бачимо наступне:
        Вибираємо тут пункти, як на фото - тобто будемо створювати новий кросворд. Тиснемо «Next» , відкривається вікно і наступний пункт. Вибираємо верхній пункт, в якому йдеться про те, що будемо створювати новий лист зі словами:

       Тепер нам належить найголовніша задача - придумувати слова і формулювати питання для них.
        Тут все просто. Зліва «Word List» - список тих слів, які будуть входити в Ваш кросворд.  Їх, по можливості повинно бути багато. Думаю, 15-20 слів саме те, для середнього кросворду.
      Верхнє поле - це власне те слово, яке треба розгадати. Воно ж і потрапить в список зліва, після того, як Ви зробите опис до даного слова в графі «Clue for thisword:» і натиснете на кнопку «Add word to list», тобто додати слово до списку.
       Якщо у Вас виникне бажання змінити опис до слова, або саме слово - вибирайте його зі списку зліва. Робиться це подвійним клацанням лівої кнопки миші. Редагуйте і потім знову натискайте на «Add word to list»
       Йдемо далі.
       На даному етапі можна виконати ще ось що. В принципі цю процедуру можна зробити в будь-який момент.
      Нам необхідно включити функцію, яка б робила так, щоб задані слова не було видно в коді сторінки - кросворду. Справа в тому, що зроблений нами кросворд, ми не будемо інтегрувати в сам пост, а винесемо його на окрему html сторінку.
     Так ось, якщо переглянути код цієї сторінки (а це зовсім не складно і не заборонено), то ми можемо, разом із завданням до кросворду, побачити і самі слова.
     Як захистити ці слова?
    Йдемо в налаштування програми:

     Тиснемо на «Options»,  далі вибираємо вкладку «Web», яка відповідає за те, як буде виводиться код кросворду і стежимо за тим, щоб в поле «Do not allow cheating» стояла галочка в даному чекбоксі. Тиснемо «ОК» і далі «Next»
    Все - ворог не пройде і наш код під захистом.
    Після цього у нас програма запитає, чи хочемо ми зберегти список слів для майбутнього редагування чи ні. Погоджуємося і говоримо «Так».
   Називаємо самостійно даний список слів і вибравши місце збережень - тиснемо «Зберегти».

    Якщо у Вас великий кросворд, та хоч і маленький - Вам більше не доведеться хвилюватися з приводу того, що даний список пропаде,  якщо що,  щось піде не так.
    Та й взагалі,  може Ви за один день не зробите  кросворд і не придумаєте необхідну кількість слів для Вашого кросворду, можна пізніше повернутися до списку слів.

     У верхнє поле пишете назву кросворду. Ця назва буде видно в самому кросворді. В середньому полі - Ваше ім'я. Далі «Next».

    Тут необхідно вказати розмір кросворду, тобто скільки на скільки він буде букв. Комбінуйте, експериментуйте. Далі «Next».

    Натискаючи на клавішу «Make another puzzle like this one»  Ви можете комбінувати вид, точніше розташування слів у Вашому кросворді. Від цього залежатиме зовнішній вигляд кросворду. Далі «Next».

      Вибираємо ці меню, і зберігаємо наш згенерований програмою код в зручне місце. При цьому не забуваємо дати назву для кросворду, причому латинськими буквами.
     Готово!
     Нам відкрилося вікно браузера, в якому ми бачимо наш кросворд - супер!
Тепер все, що нам залишається - закачати його через будь-який файло обмінник і все буде готово!
Інтерактивний кросворд.  Інформатика

Немає коментарів:

Дописати коментар